Route: Brussels - Luxembourg
Carrier: SNCB/NMBS Belgian National Railways Company
Route and schedule for: Tue, 13 Aug
Stop | Arr. | Dep. | Km |
---|---|---|---|
1. Bruxelles-Midi | 10:33 | 0 | |
2. Bruxelles-Central | 10:37 | 10:38 | 3 |
3. Bruxelles-Nord | 10:42 | 10:44 | 6 |
4. Bruxelles-Schuman | 10:51 | 10:52 | 10 |
5. Bruxelles-Luxembourg | 10:54 | 10:56 | 11 |
6. Ottignies | 11:15 | 11:17 | 39 |
7. Gembloux | 11:29 | 11:31 | 57 |
8. Namur | 11:44 | 11:47 | 77 |
9. Ciney | 12:02 | 12:04 | 108 |
10. Marloie | 12:22 | 12:23 | 131 |
11. Jemelle | 12:28 | 12:29 | 138 |
12. Libramont | 12:52 | 12:56 | 172 |
13. Marbehan | 13:09 | 13:10 | 202 |
14. Arlon | 13:22 | 13:29 | 227 |
15. Gare Lëtzebuerg | 13:49 | 257 |
May-2024
01.05. | 02.05. | 03.05. | 04.05. | 05.05. | ||
06.05. | 07.05. | 08.05. | 09.05. | 10.05. | 11.05. | 12.05. |
13.05. | 14.05. | 15.05. | 16.05. | 17.05. | 18.05. | 19.05. |
20.05. | 21.05. | 22.05. | 23.05. | 24.05. | 25.05. | 26.05. |
27.05. | 28.05. | 29.05. | 30.05. | 31.05. |
Jun-2024
01.06. | 02.06. | |||||
03.06. | 04.06. | 05.06. | 06.06. | 07.06. | 08.06. | 09.06. |
10.06. | 11.06. | 12.06. | 13.06. | 14.06. | 15.06. | 16.06. |
17.06. | 18.06. | 19.06. | 20.06. | 21.06. | 22.06. | 23.06. |
24.06. | 25.06. | 26.06. | 27.06. | 28.06. | 29.06. | 30.06. |